Investpedia logo
| Zarejestruj

REKLAMA

warning

Wykryto AdBlocka! Nie wszystkie treści zostaną wyświetlone.
Wyświetlamy tylko niewielką ilość reklam, która prawie w ogóle nie ogranicza korzystania z użytkowania Investpedii.

Ikona edytuj

Ten artykuł nie jest wystarczający i wymaga aktualizacji. Jeśli jesteś autorem, możesz go edytować tutaj.

Autor avatar Łukasz Plewa (Inwestor)
Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości. - Warren Buffett
Liczba odsłon 246
Dodano dnia 2018-10-25 12:54:58
Aktualizacja 2019-03-18 11:33:20
Słowa kluczowe Chicago Research and Trading CRT
Kategoria Systemy inwestycyjne
Bibliografie
  • Jack D. Schwager - Mistrzowie rynkow finansowych
Materiały powiązane
Narzędzia
Pozostałe od autora
Licencja cc cc-by cc-nc cc-nd [?]
Spis treści
  1. CRT - superkomputer
  2. CRT zarabia niemal każdego tygodnia
  3. Sukces firmy Chicago Research and Trading

CRT - superkomputer


CRT (Chicago Research and Trading) - superkomputer, zwany maszyną do zarabiania pieniędzy, działający pod kierownictwem Joego Ritchiego jest uznawany za największego światowego gracza na rynku opcji. Joe Ritchie jest również twórcą wszystkich skomplikowanych modeli w CRT.

CRT zarabia niemal każdego tygodnia


CRT zarabia dosłownie każdego tygodnia, głównie dzięki wychwytywaniu niewielkich okazji, które są skutkiem nieefektywności rynku. Przykładowo, opcje na jednym rynku notowane są z pewnym dyskontem w stosunku do innego – CRT otwiera natychmiast pozycję. Oczywiście to tylko jeden z setek różnych scenariuszy, jakie komputer CRT wykorzystuje w swej analizie, ponieważ superkomputer jest znany również z zawierania transakcji w oparciu o skomputeryzowaną analizę techniczną.

CRT potrzebuje niezwykle sporej mocy obliczeniowej. System monitoruje ponad 40 różnych rynków świata, a dzięki swym algorytmom i wysokiej klasy komputerom potrafi wskazać w ciągu sekundy instrument finansowy, który jest wyceniany z odpowiednim dyskontem.

Złożoność operacji w CRT, jakie wykonuje, liczone w tysiącach na sekundę kombinacje względem siebie sprawiają, że CRT potrzebuje niezwykle dużej mocy obliczeniowej. (Komputery zajmują w firmie całe jedno piętro budynku biurowego).

Sukces firmy Chicago Research and Trading


Firma zatrudnia ponad 800 pracowników, a transakcje sięgają miliardów dolarów (to naprawdę są duże kwoty, jeśli chodzi o pojedyncze transakcje).
Jeśli chodzi o ryzyko, to CRT podchodzi do niego niezwykle rygorystycznie.
Ludzie wierzą, że sukces tej firmy przypisuje się skomplikowanym modelom matematycznym i wysokiej mocy obliczeniowej komputera. Jest to błędne przekonanie, jak twierdzi sam założyciel firmy, ponieważ za wszystkim tym stoją ludzie, którzy tworzą zespół i pracują najlepiej, jak tylko potrafią.
Każda transakcja na opcjach, kontraktach, obligacjach jest zabezpieczana w postaci równoważenia przeciwstawną transakcją. Sukces firmy Joe zawdzięcza nie swym doskonałym modelom wyceny opcji, lecz przede wszystkim pracy zespołowej, szacunku oraz umiejętności dzielenia się zyskiem ze wszystkimi pracownikami.

imię i nazwisko

Gdy pracowałem na parkiecie, często byłem świadkiem głośnych sprzeczek między ludźmi, którzy próbowali obarczać się winą. Broker obwiniał urzędnika, urzędnik obwiniał osobę po drugiej stronie linii, a osoba po drugiej stronie linii – klientów. Mnie się to nigdy nie zdarzyło. Gdy na stanowisko trafia zlecenie na pięćset lotów, wiem, że mogę swobodnie nad nim pracować, natomiast maklerzy z konkurujących z nami firm najpierw musieliby zadzwonić na górę, by dostać pozwolenie na grę czymkolwiek więcej niż pięćdziesięcioma lotami.

Jeden z maklerów pracujący w CRT

Opinie

tylko dla zalogowanych