Investpedia logo
| Zarejestruj

REKLAMA

warning

Wykryto AdBlocka! Nie wszystkie treści zostaną wyświetlone.
Wyświetlamy tylko niewielką ilość reklam, która prawie w ogóle nie ogranicza korzystania z użytkowania Investpedii.

Ikona edytuj

Ten artykuł nie jest wystarczający i wymaga aktualizacji. Jeśli jesteś autorem, możesz go edytować tutaj.

Autor avatar Łukasz Plewa (Inwestor)
Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości. - Warren Buffett
Liczba odsłon 166
Dodano dnia 2018-10-29 15:14:48
Aktualizacja 2019-03-14 19:00:57
Słowa kluczowe najważniejszy czas dnia
Kategoria Metody i techniki gry
Bibliografie
  • Jake Bernstein - Inwestor jednosesyjny
Materiały powiązane
Narzędzia
Pozostałe od autora
Licencja cc cc-by cc-nc cc-nd [?]
Spis treści
  1. Najważniejszy czas dnia
  2. Najważniejszy czas dnia w praktyce

Najważniejszy czas dnia


Najważniejszy czas dnia Jake’a Bernsteina, to jedna z najbardziej interesujących oraz intrygujących technik gry dla wszystkich daytraderów. Doskonale sprawdza się na aktywnych rynkach, a więc większości walutowych oraz terminowych.

Najważniejszy czas dnia w praktyce


Na wykresie 5-minutowym w ciągu pierwszych dwóch godzin, a więc o godzinie 10:45 (lub 11; w zależności od zasad rysowania wykresu), zaznacz kanał cenowy w postaci najwyższej oraz najniższej ceny zamknięcia z aktualnej sesji. Przykład takiego kanału możemy zobaczyć na ilustracji pierwszej.

Inwestorzy bardziej aktywni mogą stosować znacznie krótsze przedziały czasowe, niż te, które są zawarte w oryginalnej formule. Warto badać i testować różne okresy przedziałów czasowych pod kątem częstotliwości, a przede wszystkim skuteczności sygnałów.

  • Sygnałem kupna jest przełamanie górnej linii kanału.
  • Sygnałem sprzedaży – dolnej.

Zlecenie stop strata należy złożyć niezwłocznie po otwarciu pozycji w miejscu najniższej lub najwyższej ceny zamknięcia z ostatniej godziny notowań. Jeśli otworzymy pozycję długą, stop strata złożymy w miejscu dolnej linii, natomiast w przypadku pozycji krótkiej – w miejscu linii górnej, pamiętając o tym, aby linia była z ostatniej godziny notowań.
Ponieważ metoda ta przeznaczona jest głównie dla inwestorów jednosesyjnych, zamknięcie wszystkich pozycji powinno odbywać się zawsze na zamknięciu sesji.

Jake Bernstein

Po otwarciu pozycji należy złożyć ruchome zlecenie stop strata, bo może się okazać, że wasze zyski bardzo szybko znikną. W inwestowaniu przy użyciu metody Najważniejszy czas dnia chodzi o to, aby realizować zyski w takim momencie, w którym rynek ma jeszcze możliwość kontynuacji ruchu, a jednocześnie dać rynkowi miejsce (odległość od zlecenia stop) do kontynuacji ruchu.

Jake Bernstein

Opinie

tylko dla zalogowanych