Investpedia logo
| Zarejestruj

REKLAMA

warning

Wykryto AdBlocka! Nie wszystkie treści zostaną wyświetlone.
Wyświetlamy tylko niewielką ilość reklam, która prawie w ogóle nie ogranicza korzystania z użytkowania Investpedii.

Kategorie Akcje Aktywa Amator Analityk Analiza Analiza fundamentalna Analiza techniczna Anegdota Banki Bankructwo Bessa Bezczynność Bezpieczeństwo Biuletyny Ból Budżet Błąd Błądzenia losowego [teoria] Cel Cena Chciwość Cierpliwość Cykle Czas Daytrader Desperacja Dochód Doradca inwestycyjny Doświadczenie Dow [teoria] Dyrektor Dyscyplina Dystrybucja Dywergencja Dywersyfikacja Dywidenda Dług Efektywny rynek [teoria] Ego Ekonomia Ekspert Ekstremum Emocje Etyka Filozofia inwestowania Formacje Fundusze Gann Giełda Globalizm Gospodarka Gracz Hossa Ignorancja Indeks Informacja Inspirujące Inwestor Inwestowanie IPO IQ Kobieta Koncentracja Konsolidacja Kontrakty terminowe Korekta Krach Kredyt Książki Kupno Lider LOP Makler Manipulacja Marketing Menadżer Metoda Mężczyzna Mity Nadzieja Nauka Obligacje Obwinianie Oczekiwania Opcje Optymalizacja Optymizm Oscylatory Oszczędzanie Panika Pesymizm Pewność Pieniądze Plan Podatki Podaż Popyt Porażka Portfel Pożyczka Praca Problem Procenty Produkcja Programy Prowizje Przedsiębiorstwo Przegrana Przekonania Psychologia gry Psychologia inwestowania Rachunek Recesja Reguły Rekomendacja Reputacja Rozsądek Rynek Ryzyko Rząd Sceptyk Sektory Spekulacja Spisek Spread Sprzedaż Średnie kroczące Statystyka Stop loss Strach Strata Sukces Świadomość Świece japońskie Święty Graal Systemy inwestycyjne Szczęście Szkolenia Tolerancja Transakcja Trend Trud Uczciwość Upadek Upór Uśrednianie Uzależnienie Wady Wall Street Wartość Wartość księgowa Wiedza Wolumen Wskaźnik Wycena akcji Wygrana Wykresy Wytrwałość Władza Z innej beczki Żal Zarobki Zarządzanie Zawodowiec Zlecenia Zysk
Najpopularniejsze 20 Najnowsze 20 Wszystkie 429
Autorzy Al Weiss Alexander Elder Anonim Arystoteles Benjamin Graham Bill Lipschutz Burton Gordon Malkiel Charles Dow Charles LeBeau Charlie Munger Derrick Niederman Ed Seykota Edwin Lefevre Erich Fromm Guy Spier Herbert Kaufman Jack D. Schwager Jake Bernstein Jeff Yass Jesse Lauriston Livermore Jim Rogers Joe Ritchie Joel Greenblatt John D. Rockefeller John J. Murphy Linda Bradford Raschke Ludwig von Mises Mark Ritchie Mark Shipman Mark Twain Mohnish Pabrai Monroe Trout Nathan Rothschild Peter Lynch Phil Town Philip Fisher Powiedzenie z Wall Street Primo Levi Przysłowie japońskie Randy McKay Raymond Chandler Richard Koch Richard Schabacker Richard Wiseman Richars Driehaus Robert Hagstrom Robert Krausz Robert Rhea Roman Karkosik Samuel Johnson Stanley Druckenmiller Steve Nison Tim Cook Tom Basso Victor Sperandeo Warren Buffett William Blake William Eckhardt William J. O'Neil Woody Allen Zasłyszane Zenon Komar

Najpopularniejsze cytaty giełdowe, wybrane przez czytelników


Herbert Kaufman

To Ty się chwalisz każdej godziny, że wdrapiesz się hen tam, na wyżyny. Pewnego dnia... Chcesz tylko areny, co ci pozwoli, pokazać, dokąd dzięki swej woli zajdziesz, jak wiele wiesz... Kolejny rok, kolejny rok przeżyłeś, jak wiele nowych ścieżek odkryłeś? Czy wielkie rzeczy przez rok ten robiłeś? Czas dał ci znowu dwanaście miesięcy... Czy razy dwanaście twoje ręce, sięgały odważnie po nowe, po więcej? Dlaczego znów cię nie było? Coś cię nie widać na liście bogaczy. Czy możesz nam to wytłumaczyć? Czy los się sprzysiągł przeciwko tobie? Nie - tyś jak zwykle zupełnie nic nie zrobił!

Autor: Herbert KaufmanŹródło: Zwycięstwo

Anonim

Dziewięćdziesiąt do dziewięćdziesięciu pięciu procent maklerów nie ma pojęcia o analizie rynku. Nie wiedzą, co robią. My posiadamy odpowiedni zasób wiedzy, a ci biedni ludzie, którzy są jej pozbawieni, tylko rozdają pieniądze na cele dobroczynne.

Autor: Anonim Źródło: Zawód inwestor giełdowy

Monroe Trout

Ludzie wierzą, że da się zarobić masę pieniędzy przy małym wysiłku. Myślą, że łatwo jest rocznie zyskać 100 procent, przeprowadzając w weekendy krótkie analizy. To śmieszne.

Autor: Monroe TroutŹródło: Mistrzowie rynków finansowych

Zenon Komar

Generalnie grupujemy graczy w dwóch kategoriach - głupich i mądrych. (...) Do pierwszej grupy należą duże instytucje, wielkie pieniądze, doświadczeni gracze i mali sprytni gracze – ogólnie ludzie poinformowani, z doświadczeniem i z dobrym wyczuciem rynku. Do drugiej grupy należą dentyści, hydraulicy, taksówkarze, kelnerzy i pucybuci – ogólnie ludzie wchodzący na rynek w ostatnim stadium trendu lub też po jego wyczerpaniu.

Autor: Zenon KomarŹródło: Sztuka spekulacji po latach

Zenon Komar

Gracze są uparci jak muły i muszą doświadczyć wiele bólu, zanim zaakceptują stratę.

Autor: Zenon KomarŹródło: Sztuka spekulacji po latach

Kategoria: Gracz Upór Ból Strata

Victor Sperandeo

Widziałem człowieka o rękach jak patyki, który cisnął ośmiokilogramowym zegarem w ścianę grubości pięciu centymetrów z taką siłą, że zniszczył dwa pokoje. Słyszałem przekleństwa, które szokowały mnie, choć wulgaryzmy nie są mi rzeczą nieznaną. Widziałem ludzi zwijających się na krzesłach i trzymających się za brzuch z powodu fizycznego bólu wywołanego przez stres. (...) Co za wróg sprawia, że to zajęcie staje się taką bitwą? Jakie wewnętrzne siły powodują, że wykazujemy całkowity brak rozsądku, a nawet wpadamy w panikę w obliczu czegoś tak logicznego jak cyfry?

Autor: Victor SperandeoŹródło: Trader Vic

Warren Buffett

Jedyny pożytek z prognostyków giełdowych polega na tym, że na ich tle dobrze wypadają wróżbici.

Autor: Warren BuffettŹródło: Wypowiedź

Kategoria: Giełda

Nathan Rothschild

Nie obchodzi mnie, jaka marionetka umieszczona jest na tronie Anglii by rządzić imperium, nad którym słońce nigdy nie zachodzi. Człowiek, który kontroluje podaż pieniądza w Wielkiej Brytanii kontroluje Imperium Brytyjskie i kontroluje brytyjską podaż pieniądza.

Autor: Nathan RothschildŹródło: Wypowiedź

Randy McKay

Jeśli zostajesz na rynku, mając niekorzystną sytuację, prędzej czy później cię z niego wyniosą.

Autor: Randy McKayŹródło: Mistrzowie rynków finansowych

Phil Town

Jeśli zainwestowałeś w fundusze wzajemne, które próbują pobić rynek, i masz nadzieję, że menedżer twojego funduszu zapewni ci wygodną emeryturę, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jesteś ofiarą wielkiego przekrętu.

Autor: Phil TownŹródło: Zasada #1

Edwin Lefevre

Ze wszystkimi było tak samo. Nie zrealizowali małej straty od razu, ale trzymali akcje w nadziei na odbicie, które pozwoli im wyjść z rynku "po kosztach". A ceny spadały i spadały, aż strata zrobiła się tak wielka, że wydawało się, iż teraz rzeczywiście można już tylko trzymać akcje, choćby i rok, ponieważ rynek musiał wrócić na dawny poziom. Ale załamanie kursów w końcu "strząsnęło ich"; ceny spadły o wiele niżej, ponieważ tak wielu ludzi musiało sprzedawać, czy tego chcieli, czy nie.

Autor: Edwin LefevreŹródło: Wypowiedź

Phil Town

W okresie od roku 2000 do 2003 fundusze wzajemne straciły połowę swojej wartości. Mogłeś stracić 50 procent swoich pieniędzy i bez pomocy profesjonalistów.

Autor: Phil TownŹródło: Zasada #1

Warren Buffett

Optymizm jest wrogiem działającego racjonalnie inwestora.

Autor: Warren BuffettŹródło: Wypowiedź

Kategoria: Optymizm Inwestor

Phil Town

Zawsze można znaleźć ciężko pracującego jelenia, który szuka możliwości zainwestowania pieniędzy i nie ma najmniejszego pojęcia, na czym polega ta cała gra.

Autor: Phil TownŹródło: Zasada #1

Phil Town

Nawet cudowna firma (…) może nagle spaść w dół bez żadnego powodu ze względu na działanie różnych sił rynkowych, które potrafią kontrolować tylko menedżerowie funduszy.

Autor: Phil TownŹródło: Zasada #1

Charlie Munger

Gdy jakaś firma wchodzi na giełdę, stoi za nią cała wielka machina sprzedażowa z Wall Street. Jasne, że niektóre IPO łapią wiatr w żagle i przynoszą inwestorom spore zyski. Cała ta koncepcja jest jednak toksyczna, dlatego gram bezpiecznie i skreślam z listy zakupów wszystkie debiuty giełdowe z pełną świadomością, że od czasu do czasu nie załapię się na jakieś fajne akcje.

Autor: Charlie MungerŹródło: Moja droga do inwestowania w wartość

Phil Town

Kupowanie funduszy indeksowych naśladujących ruchy cen na całym rynku – nie przyniosło zadowalających efektów prawie przez połowę ubiegłego stulecia.

Autor: Phil TownŹródło: Zasada #1

Kategoria: Rynek Porażka Fundusze

Jake Bernstein

Świat inwestycji terminowych jest nieustannie niepokojony przez osoby twierdzące, że znają lepsze systemy, skuteczniejsze metody, wskaźniki, dzięki którym zbije majątek nawet idiota, oraz wspaniałe techniki, które nigdy nie zawodzą. (…) każdy system, jaki będziecie testowali, każde seminarium, w którym weźmiecie udział, każdy program, jaki kupicie, i każda droga, którą wybierzecie, może okazać się kosztownym wypadem oddalającym was od ostatecznego celu.

Autor: Jake BernsteinŹródło: Inwestor jednosesyjny

Edwin Lefevre

Najwięksi wrogowie spekulanta zawsze siedzą w nim samym. Nadzieja i strach są nieodłączne od natury ludzkiej. Spekulując, kiedy rynek jest przeciwko tobie, codziennie myślisz, że to już ostatni taki zły dzień, i tracisz więcej, niż straciłbyś, nie słuchając nadziei - tej samej nadziei, która przynosi sukces budowniczym imperiów i pionierom, wielkim i małym. A kiedy rynek ci sprzyja, zaczynasz się bać, że następnego dnia stracisz swoje zyski, i zamykasz pozycje - za wcześnie. Strach nie pozwala ci zarobić tyle, ile powinieneś. Skuteczny trader musi przezwyciężyć te dwa głęboko zakorzenione instynkty. Musi odwrócić ich działanie. Zamiast mieć nadzieję, musi się bać, a zamiast się bać, powinien mieć nadzieję. Musi się bać, że jego strata się znacznie powiększy, i mieć nadzieję, że jego zysk bardzo wzrośnie.

Autor: Edwin LefevreŹródło: Wypowiedź

Jake Bernstein

Szczerze mówiąc, uważam, że większy pożytek przyniesie inwestorowi rozwijanie własnych metod zarządzania ryzykiem i stylu inwestowania niż optymalizowanie istniejących systemów.

Autor: Jake BernsteinŹródło: Inwestor jednosesyjny