Investpedia logo
| Zarejestruj

REKLAMA

warning

Wykryto AdBlocka! Nie wszystkie treści zostaną wyświetlone.
Wyświetlamy tylko niewielką ilość reklam, która prawie w ogóle nie ogranicza korzystania z użytkowania Investpedii.

ZASADY SIĘ ZMIENIŁY


DNI

GODZIN

MINUT

SEKUND

#Aurora. Bądź pierwszym, który się o tym dowie

Sztuczna inteligencja już rewolucjonizuje zasady panujące w branży finansowej. Z raportu KPMG „Rise of the robots” wynika, że w ciągu najbliższych piętnastu lat sztuczna inteligencja może zająć sektor finansowy nawet w 75 procentach. Ci, którzy postanowią ewoluować w tradycyjny sposób, najprawdopodobniej znikną z rynku. Wyścig szczurów trwa w najlepsze. Od ciebie zależy, po której stronie chcesz się znaleźć w tej nierównej grze.

***

Aurora to maszyna inteligentna, która stawia sobie cele, planuje, nawiązuje kontakt z człowiekiem i nieustannie się rozwija. Dzięki uczeniu maszynowemu potrafi na przykład rozpoznawać kierunek trendu w każdej jego skali naraz oraz z 73-procentową skutecznością wskazać przyszły. Aurora nie tylko w mgnieniu oka przeanalizuje raport finansowy spółki, nie tylko wyciągnie na jego podstawie wnioski, ale także porówna je z całym sektorem, wskaże stopień ryzyka inwestycyjnego, wyświetli prognozę w czasie rzeczywistym, wykryje bańkę spekulacyjną, a także zautomatyzuje twoje decyzje finansowe.

***

Robo-advisory to technologia, która kontroluje finanse na całym świecie blisko 10 procent globalnych aktywów. Już dziś wykorzystywana jest przez niektóre banki do konstrukcji portfeli (zwłaszcza tych najbardziej zamożnych klientów). Niestety, na polskim rynku nadal nie możemy stosować tych rozwiązań – wynika to z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Komisja Nadzoru Finansowego wciąż blokuje innowacje w trosce o bezpieczeństwo i przejrzystość rynku, ale to się zmieni. Technologia jutra prędzej czy później przyjdzie i do nas.